Być może myślisz sobie, co to za wymysł z tymi wirtualnymi asystentkami i jak można pracować z kimś, kogo się nawet nigdy nie widziało na oczy. Boisz się zaufać komuś na odległość, bo przecież nie będziesz mieć nad taką osobą kontroli. Rozumiem Twoje obawy, ale postaram się przekonać Cię, że jednak warto rozważyć oddelegowanie zadań pracownikowi zdalnemu i zacząć współpracować z wirtualną asystentką

Koszty utrzymania pracownika

Posłużmy się przykładem średniego wynagrodzenia w Polsce. Wg GUS, w pierwszym kwartale 2019 roku, średnie wynagrodzenie brutto wynosiło 4950,94 zł. Będąc zatrudnionym na umowę o pracę i otrzymując w naszym kraju takie wynagrodzenie brutto, na rękę dostajemy 3516 zł. Ponad 1400 zł mniej. A Ty, jako pracodawca, oprócz kosztów składek, musisz ponieść jeszcze dodatkowe opłaty. W tym wypadku całość kosztuje Cię ponad 5900 zł! Do tego dochodzi jeszcze często stworzenie i utrzymanie stanowiska pracy, co też wiąże się z wydatkami. Artykuły biurowe, oprogramowanie, naprawa lub wymiana sprzętu, rachunki – to wszystko kosztuje Cię również niemałe pieniądze.

A jakie koszty czekają Cię, podejmując współpracę z wirtualną asystentką? 

Dla wirtualnej asystentki nie tworzysz żadnego stanowiska pracy, bo pracuje zdalnie. Sama musi zadbać o swoje miejsce pracy i jego wyposażenie. Nie martwisz się więc o przestrzeń, żaden sprzęt, naprawy itd. No i co najważniejsze zdecydowana większość wirtualnych asystentek jest przedsiębiorcami, tak samo jak Ty, a co za tym idzie – nie płacisz za taką osobę żadnych składek, ponieważ rozliczamy się z klientami na podstawie faktury.

Czas pracy wirtualnej asystentki

Kiedy zatrudniasz pracowników stacjonarnie, płacisz im zwykle za pracę „od do”, a nie tylko za jej efekty. W rzeczywistości wygląda to niestety często tak, że płacisz im również za czas, który spędzają np. na Facebooku lub Instagramie. Kiedy zrobią to, co mają do zrobienia, zwyczajnie zaczynają się nudzić. A Ty im za to płacisz. Pomyśl tylko. Czy nie lepiej byłoby płacić komuś, kto dla Ciebie pracuje, tylko za faktycznie przepracowany czas oraz efekty pracy? Taką szansę daje właśnie podjęcie zdalnej współpracy z wirtualną asystentką. 

Ok, ale jak to sprawdzić?

Posługujemy się programami do rejestracji naszego czasu pracy. Następnie wysyłamy naszym klientom raporty z przepracowanych godzin. W związku z tym wiadomo, ile czasu zostało do wykorzystania z pakietu i kiedy ewentualnie należy dokupić następne godziny. 

Jakie jeszcze są plusy współpracy z WA? 

Dzięki temu, że nie znamy się osobiście, możesz czuć się bardziej komfortowo, kiedy zlecasz asystentowi jakąś prywatną sprawę do załatwienia. Może to być np. wizyta u specjalisty, do którego nie masz czasu się zapisać, a krępujesz się zlecić to komuś, kogo widujesz codziennie w pracy. 
Dodatkowo nie musisz się martwić, że wirtualna asystentka nagle ucieknie na zwolnienie lekarskie i zostawi Cię z mnóstwem rzeczy do zrobienia.

Wśród innych wirtualnych asystentek śmiejemy się, że jedyną wadą współpracy z nami, jest fakt, iż nie możemy zaparzyć dla Ciebie kawy. Ale zawsze możemy ją dla Ciebie zamówić 😉

To co, przekonałam Cię choć trochę? 😊


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *