Wirtualne asystentki mają zwykle bardzo szeroki wachlarz usług, które oferują. Czy w związku z tym sprawdza się tutaj określenie, że jak ktoś jest od wszystkiego to znaczy, że jest do niczego?

Otóż nie do końca. Różnorodność zadań, które można wykonać zdalnie jest po prostu bardzo duża. Jako wirtualne asystentki zajmujemy się wieloma rozmaitymi sprawami, które zlecają nam przedsiębiorcy. Od prostych prac biurowych, poprzez prowadzenie kont klientów na portalach społecznościowych, obsługę stron internetowych, aż do zajmowania się ich sprawami prywatnymi takimi jak rezerwacja wizyty u specjalistów. 

Czy to znaczy, że musimy być specjalistami w tych wszystkich dziedzinach?

No właśnie niekoniecznie.
Bardzo często zakres wykonywanych przez nas prac jest podstawowy. Nie musimy być programistami, by obsługiwać strony oparte na WordPressie. Nie musimy również wymiatać w social mediach. Zwykle obsługujemy konta naszych klientów i tworzymy grafiki na fanpage’e
i posty pod reklamy. Wykonując proste obrazki, również nie musimy być grafikami. Wystarczy dobra znajomość odpowiednich programów i narzędzi oraz określone cechy (więcej na ten temat pisałam tutaj).

Wirtualne specjalistki

Oczywiście zdarza się, i to często, że wiele wirtualnych asystentek specjalizuje się w jakiejś konkretnej dziedzinie. Tworzą strony internetowe, są graficzkami, korektorkami, tłumaczkami lub mistrzyniami od social media i marketingu online. Zazwyczaj też każda WA po jakimś czasie wybiera swoją specjalizację, doszkala się z niej i działa głównie w jej zakresie.
Wirtualne asystentki często również korzystają z usług innych wirtualnych asystentek, zlecając im część zadań, którymi same się nie zajmują lub na które nie wystarcza im czasu.

Odpowiadając na wyżej postawione pytanie – czy znając się tylko trochę na wszystkim ,jesteśmy do niczego?

Nie. Realnie pomagamy przedsiębiorcom w rozmaitych zleceniach. Każdy z nich musi tylko zastanowić się i określić jakiej dokładnie pomocy oczekuje i kogo tak naprawdę szuka.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *